Proje Destek Ofisi

Araştırmacılar/Girişimciler

Nereden Başlamalıyım?

Öğretim görevlileri ve araştırmacıların bilimsel ve sosyal çalışmalarına yönelik ulusal ve uluslararası birçok hibe ve ortaklık programları mevcuttur. Mevcut programlara alt sekmelerden ulaşabilirsiniz.

Programlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvurunuzu şekillendirmek için Proje Destek Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

TÜBİTAK Programları

Toplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kurum olma vizyonunu benimseyen TÜBİTAK, ülkemizin Bilim ve Teknoloji politikalarını belirlemekte ve toplumun her kesiminde bu farkındalığı artırmak üzere kitaplar ve dergiler yayınlamaktadır.

Bilim insanlarının yurt içi ve yurt dışı akademik faaliyetleri burs ve ödüller ile desteklenmekte, üniversitelerin, kamu kurumlarının ve işletmelerin projeleri fonlanarak, rekabet gücünün artırılması hedeflenmektedir.

Aşağıdaki başlıkların üzerine tıklayarak programların detaylarına ulaşabilirsiniz;

AB Hibe Programları

AB Programları belirli bir süre için AB üye ülkeleri ve aday ülkeler arasında birliğini teşvik etmek üzere uygulanan faaliyetler bütünüdür. Birlik Programları, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi’nin onayı ile yürürlüğe girmekte ve programa ilişkin teklif çağrılarını (ihale) yayımlanmaktadır. Programların bütçesi ise katılımcı ülkeler tarafından yapılan ödemeler ve AB bütçesinden sağlanan tahsis ile oluşturulmaktadır.

Birlik Programlarının temel amacı işbirliğinin geliştirilmesi olduğu için, başvuruların büyük çoğunluğunda farklı ülkelerden ortakların olması şarttır. Program bütçesinden sağlanan mali desteklerin önemli bölümü yatırım içermeyen projelere (kültürel faaliyetler, personel değişimi, araştırma projeleri, bilgi paylaşım projeleri gibi) verilmektedir.

Aşağıdaki başlıkların üzerine tıklayarak AB Programlarının detaylarına ulaşabilirsiniz;

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur